Dünya’da ve Türkiye’de Çay

Farklı çeşitlerde türleri olan çayın Dünyada en yaygın tüketilen formu siyah çaydır. İçlerinde ülkemizin de olduğu Dünya’nın lider çay üretici ülkeleri: Çin, Hindistan, Kenya, Sri Lanka, Türkiye, Vietnam ve Endonezya’dır. Üretici ülkeler arasında ülkemiz, çay tarım alanlarının genişliği bakımından 7. sırada, kuru çay üretimi bakımından ise 5. sıradadır.

Türkiye’de yaygın olarak çay, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde üretilmekte ve adına ‘sürgün’ denilen 3 ayrı hasat döneminde toplanarak elde edilmektedir.

Balküpü
Balküpü
Neden Bal Küpü Çay?
  • Kendine has özel harmana sahiptir ve bu sebeple Türk damak tadının geneline hitap eden özel bir lezzete sahiptir. Rize’nin farklı yörelerinden Bal Küpü çay teknik yetkililerinin kontrolü altında en kaliteli çay tedarikinin yapılmasıyla özel harmanımız için gerekli içerik sağlanır. Her alım ve aşama laboratuar ve tadım analizleriyle denetlenir. Bal Küpü Çayları, 20 yılı aşan kurumsal tecrübeye sahip, profesyonel degüstatörlerin çay üretim tecrübesiyle üretilmektedir.
  • Acımsı tat vermez, demlendikten sonra beklese de uzun süre acımaz. Alınan her çayın lifleri ve selülozu otomatik tasnifleme ve dozajlama yöntemi sayesinde ayrıştırılarak çayın lezzetine acılık vermesi önlenir.
  • Özel ambalajı Bal Küpü Çaylarını koku etkileşiminden korurken, tazeliğini de muhafaza eder. Bu özel ambalaj sayesinde hava geçirgenliği yüksek olan diğer ambalaj tiplerine kıyasla Bal Küpü Çayların çok daha korunaklı ve sağlıklı olması sağlanır.
  • Bal Küpü Çay fiyatları son derece rekabetçidir. Bal Küpü’nün sahip olduğu satın alma gücü; tecrübesi; tedarikçileri ile uzun yıllardır süren düzenli ve istikrarlı alım anlaşmaları; üretim, lojistik ve diğer tüm operasyonlarda sağlanan verimlilikleri sayesinde elde edilen maliyet avantajı da fiyatlara yansıtılmaktadır...