Keskinkılıç Hakkında
Topraktan Mutluluğa

Bal Küpü markasını bünyesinde bulunduran Keskinkılıç Gıda San. ve Tic. A.Ş. 1987 yılında kurulmuştur. Bal Küpü markalı şeker ve çayları üreten ve pazarlayan Keskinkılıç Gıda ilk şeker işleme ve paketleme fabrikasını 1992 yılında Kayseri'de, 2. şeker işleme ve paketleme fabrikasını 1998 yılında Gebze'de kurmuştur.

2001 yılında Gebze Fabrika bünyesinde gerçekleştirilen yatırımla, çay üretimine de başlamıştır. En son 2006 yılında, 3.fabrikasını Aksaray’da kurmuş ve aynı yıl pancardan şeker üretimine başlamıştır. Yıllık 750.000 ton pancar işleme kapasiteli bu fabrika Türkiye’nin pancardan şeker üreten ilk özel sektör şeker fabrikası olma özelliği taşımaktadır. 2010 yılında Kayseri'deki tesislerini Aksaray’a taşıyarak bu ildeki faaliyetlerini sonlandırmıştır.

Keskinkılıç Gıda, İstanbul’da bulunan Genel Müdürlüğü, Aksaray ve Gebze’de yer alan fabrikalarıyla büyümesini sürdürmektedir. Keskinkılıç Gıda bugün yılda, 175 bin ton şeker üretme kapasitesine sahiptir. Keskinkılıç Gıda, Gebze ve Aksaray’da 2.189.953 m² si açık, 35.997 m² si de kapalı olmak üzere toplam 2.225.950 m² alanda kurulu 2 fabrikasında Bal Küpü markalı şeker ve çay ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Balküpü
achievement
750.000 TON / YILLIK Pancar İşleme Kapasitesi
achievement
175.000 TON / YILLIK Şeker Üretimi Kapasitesi
achievement
2.189.953 m² Açık Alan
achievement
35.997 m² Kapalı Alan

Bal Küpü, şeker ve çayda kaliteden ödün vermemeyi temel prensip olarak benimsemiştir. Bal Küpü’nün vizyonu; sektöründe müşteri memnuniyeti, yenilik ve kaliteyi ön planda tutan lider bir marka olarak her evin tercihi olmaktır.

Şekerde en yüksek kaliteyi tüketiciye sunmak amacıyla, Bal Küpü ziraat uzmanları tarafından sözleşmeli üreticilerine pancar ekimi, tohum, tarla hazırlığı, toprak analizi, gübreleme, çapalama, sulama ve hasat konularında eğitim ve danışmanlık verilmektedir. Bu şekilde elde edilen kaliteli pancarlardan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı belgesine sahip Aksaray Fabrikasında üretilen Bal Küpü şekerler, Aksaray ve Gebze tesislerinde ISO 9001:2015, ISO 22000:2018, TS ISO 45001:2018 standartları doğrultusunda gıda güvenliği ve hijyenine uygun olarak, tam otomasyonla paketlenmektedir.

Balküpü
Balküpü
Çay Adam

Türkiye’nin en modern çay tesislerinden birine sahip olan Keskinkılıç Gıda, üstün hijyen teknolojisi ile homojen olarak üretilen Bal Küpü markalı harman çay çeşitleri ile çayda da özlenen kaliteyi hayata geçirmiştir.

Karadeniz’in doğal yöntemlerle yetiştirilen ve özenle toplanan çayları, Bal Küpü Gebze tesislerinde, teknolojinin son ürünü sistemlerde harmanlanır, dijital sistemlerde otomatik olarak dozajlanır ve Bal Küpü Çayın daha uzun süre taze kalmasını sağlamak için tasarlanan, kokudan ve nemden koruyan özel ambalajlarla paketlenir. Tüm bu işlemler, her Bal Küpü Çay paketinin aynı lezzet ve kalitede olmasını sağlar.

Keskinkılıç Gıda, Bal Küpü markalı ürünlerinde sunduğu kalitenin yanı sıra, toplam kalitenin bir parçası olan güçlü dağıtım ağı ile ulusal market, bayi ve distribütörlere en hızlı ve verimli şekilde sevkiyat yaparak, sektöründe lider ve ilklerin firması olmaya devam etmektedir. Bal Küpü, sadece Türkiye’de değil, yurt dışına da ürünlerini ihraç ederek, büyümesini sürdürmektedir.